A közterület-felügyelet vezetősége nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a közterületen szolgálatot teljesítő állomány felkészültsége magas fokú legyen. Ennek érdekében folyamatos továbbképzéseket szervezünk, melyek célirányosan fejlesztik a dolgozók ismereteit az adott munkaterületnek megfelelően.
Fontosnak tartjuk, hogy a közterületi állomány ne csak szakmailag legyen felkészült, hanem próbáljuk felkészíteni őket minden olyan eseményre, amivel a szolgálatuk alatt, kint az utcán találkozhatnak. Többek között ilyen terület az elsősegélynyújtás is, hiszen számtalanszor előfordul, hogy egy baleset helyszínére a kollégák hamarabb odaérnek, mint a mentők. Ezért ezen ismeretek elsajátítása is szerepel az oktatási tervünkben.
Ma az alapszintű újraélesztés és a defibrillátor szakszerű használatának elsajátítása volt a soron következő oktatás témája. 10-12 fős csoportokban nem csak az elméleti ismeretek megszerzése illetve felfrissítése volt a cél, hanem azok gyakorlatban történő alkalmazását is kipróbálhatták kollégáink. Azért is lényeges a tudásuk szinten tartása, hiszen a rendőrség és a közterület-felügyelet közös járőre – akik 0-24 órában a közterületen tartózkodnak – gépjárművében megtalálható az automata defibrillátor, így bárki, bárhol és bármikor segítséget tud kérni tőlük reanimáció során.
A hirtelen szívhalál Magyarországon vezető halálok. Egy hirtelen szívmegállás esetén az azonnal megkezdett újraélesztés az életben maradás esélyét megnöveli, hiszen az összeomlott keringés miatt oxigénhiányos állapot keletkezik a szervezetben. Újraélesztés nélkül 4-5 perc elmúltával, már visszafordíthatatlan idegrendszeri károsodások alakulnak ki. Az esetek 60-80% -ában kamrai szívritmuszavar áll a hátterében, melynek egyetlen hatásos kezelési módja a defibrillálás.
Célunk az, hogy a teljes állomány képzése minél előbb megtörténjen és kollégáink magabiztosan helyt tudjanak állni egy nehéz helyzet kezelése során.