Ittas vezetőkből sem volt hiány a péntek éjszakai szolgálat alatt. A közterület-felügyelet és a rendőrség közös szolgálatot adó járőre két esetben észlelt ittas vezetést, az egyik eset sajnos balesettel végződött.
Az első eset hajnali egy óra környékén történt, a Zsirai Miklós utcában, egy személyi sérüléssel járó balesethez riasztották kollégáinkat. A helyszínre érkezve tapasztalták, hogy egy fehér színű, Mazda típusú személygépjármű vezetője ittas állapotban a közelben parkoló néhány gépjárműnek nekiütközött, végül egy oszlopnak hajtott. A jármű vezetője súlyos fejsérülést szenvedett ezért a mentők a helyszínről a Honvéd kórházba szállították. Az általa megfújt szonda 1,39 mg/l véralkoholszintet mutatott.
A második eset hajnali fél négy körül történt. Kollégáink a Szentendrei úton haladtak, amikor arra lettek figyelmesek, hogy az előttük haladó Mercedes típusú személygépkocsi imbolyogva a sávok között, furcsán közlekedik. A gépjárművet megállásra intették és vezetőjét igazolásra szólították fel. A helyszínen alkalmazott alkoholszonda mérésének eredménye 0,14 mg/l értéket mutatott.
Sokszor, különböző fórumokon volt már szó az alkohol vezetésre gyakorolt hatásáról. Nem győzzük elégszer hangsúlyozni, hogy az alkoholfogyasztás már kis mennyiségben is negatívan befolyásolja a vezetési képességet.
A veszélyhelyzetek megoldásának esélyét már 0,2 ezrelék véralkohol-koncentráció is ronthatja. A látás minősége is romlik, már kis mennyiségű alkohol hatására is, bár ezt a járművezetők nem észlelik.
Az alkohol rontja a jármű apró kitéréseinek észlelését, aminek következtében könnyen egyensúlyvesztés következhet be. A mozgás összerendezettségének hiánya miatt a jármű kacskaringósan halad az úton.
Alkohol hatására a döntési idő is meghosszabbodik, a hibás döntések száma növekszik.
Csökken a felelősségérzet és az önkontroll, valamint a baleseti kockázat gyorsan növekszik. Az ittasan okozott balesetekre jellemző a szilárd tárgynak ütközés és a sebesség nem megfelelő megválasztása.
Mindenkinek a felelős döntésén múlik, hogy milyen állapotban vezet gépjárművet. Mielőtt ezt a döntést meghozzák, mérlegeljék az esetleges következményeket. Vigyázzanak magukra és a közlekedés többi résztvevőjére is!